Rezonans magnetyczny to niezastąpione narzędzie w dzisiejszej medycynie, dzięki któremu możliwe stało się uzyskanie precyzyjnych obrazów wnętrza ludzkiego ciała oraz błyskawiczne diagnozowanie różnorodnych schorzeń i urazów. W naszej pracowni MRI Diagnostyka wykorzystujemy nowoczesny aparat Siemens Magnetom 1,5T. To urządzenie zapewnia pełne bezpieczeństwo, skuteczność oraz precyzję w wykonywanych pomiarach. W związku z tym stanowi gwarancję najwyższej jakości diagnostyki.
W naszym gabinecie wykorzystujemy jedno z najnowocześniejszych urządzeń, jakim jest wyprodukowany w 2020 roku, 1,5 Teslowy aparat Siemens Magnetom. Aparat ten umożliwia przeprowadzanie klinicznie zweryfikowanych izotropowych badań 3D o wysokiej rozdzielczości, z wszystkimi odpowiednimi kontrastami i odczytem obrazu we wszystkich płaszczyznach. Sekwencje te opierają się na architekturze Tim 4G i współpracują z dedykowanymi cewkami, zapewniając doskonały stosunek sygnał/szum (SNR) oraz szybką akwizycję.
Rezonans magnetyczny znajduje bardzo szerokie zastosowanie w medycynie, a szczególnie w diagnostyce:
Rezonans magnetyczny to zaawansowane badanie obrazowe, które stanowi niezastąpione narzędzie w dziedzinie diagnostyki medycznej. Wykorzystuje ono silne pole magnetyczne i fale radiowe do uzyskania szczegółowych obrazów wnętrza ciała, a co ważniejsze, to wszystko odbywa się bez użycia promieniowania rentgenowskiego. W związku z tym rezonans magnetyczny jest w pełni bezpieczny i całkowicie nieinwazyjny. W trakcie badania nie odczuwa się bólu, a samo doświadczenie jest komfortowe. W naszej przychodni korzystamy z innowacyjnego aparatu Siemens Magnetom 1,5T.
Samo badanie nie jest bolesne ani stresujące – pacjent stale znajduje się pod opieką naszego personelu. Przed badaniem pacjent jest proszony o zdjęcie wszelkich metalowych przedmiotów, w tym biżuterii i ubrań z metalowymi elementami, ponieważ metal może zakłócać wyniki badania. Konieczne będzie także wypełnienie ankiety, aby wykluczyć obecność implantów metalowych lub innych przeciwwskazań. Pacjent zostaje ułożony na stole badawczym, który jest przesuwany do wnętrza tunelu aparatu MRI. Ważne jest, aby utrzymać nieruchomość ciała w trakcie badania, co pozwoli uzyskać ostre obrazy. Czas trwania badania MRI może się różnić w zależności od celu badania i obszaru ciała, który jest badany – zazwyczaj całość trwa od kilku do kilkudziesięciu minut.
W naszej przychodni stawiamy na innowacyjne rozwiązanie, które jednocześnie dają możliwie jak najlepsze rezultaty. W związku z tym jesteśmy w stanie zapewnić naszym pacjentom w pełni profesjonalną opiekę medyczną oraz diagnostykę w różnych schorzeniach i chorobach. Korzystamy z najnowocześniejszego aparatu MR 1.5T Magnetom Siemens, który gwarantuje doskonałą jakość obrazowania w możliwie najkrótszym czasie. To urządzenie to jedno z największych dostępnych na rynku, co stanowi duże udogodnienie dla naszych pacjentów borykających się z klaustrofobią, silnie umięśnionych oraz otyłych (stół aparatu przystosowany jest do wykonywania badań u osób ważących nawet do 250 kilogramów).
* Przy wszystkich badaniach stawów są wykonywane ponad standardowe sekwencje 3D
Uwaga! Badania z podaniem kontrastu dożylnego wymagają skierowania.
Jeśli masz wątpliwości dotyczące badania, skontaktuj się z nami. Nasz doświadczony personel jest do Państwa dyspozycji i z chęcią odpowie na wszystkie pytania. Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy lub zadzwonić bezpośrednio do naszej przychodni przez podany numer komórkowy. Zachęcamy do kontaktu!
Absolwent Studium Medycznego na kierunku technik elektroradiolog
-Od 2008 roku w zawodzie
-Główne doświadczenie w wykonywaniu badań RM zdobywał w Centralnym Szpitalu
Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej oraz w
prywatnych placówkach medycznych
-Wieloletni specjalista z zakresu elektroradiologii
-Absolwent Studium Medycznego na kierunku technik elektroradiolog
-Od 2009 roku w zawodzie
-Aktualnie pracownik Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. WAM w Łodzi: Centralny
Szpital Weteranów
-Główne doświadczenie w zakresie diagnostyki obrazowej zdobywał w Centralnym Szpitalu
Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
-Uczestnik wielu szkoleń z obsługi rezonansu magnetycznego z firmy Siemens
Absolwent na Wydziale Nauk Biomedycznych i Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu
Medycznego w Łodzi
-Aktualnie pracownik Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. WAM w Łodzi: Centralny
Szpital Weteranów
-Aktywny uczestnik wielu konferencji naukowych
– Absolwentka na Wydziale Nauk Biomedycznych i Kształcenia Podyplomowego
Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
-Od 2019 roku w zawodzie
-Aktualnie pracownik Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. WAM w Łodzi: Centralny
Szpital Weteranów
-Aktywna uczestniczka wielu konferencji naukowych